Prvi put mame Srbije su se organizovale da ostvare svoja prava i promene Zakon zbog kojeg ostaju bez plata po nekoliko meseci nakon porođaja. 250 mama i trudnica, organizovanih u okviru kampanje P(B)ravo za mame poslednjih mesec dana razgovarale su sa poslanicima Skupštine Srbije i tražile njihovu podršku za promenu Zakona o finansijskoj podršci porodici sa decom. Do danas je 136 mama razgovaralo, pojedinačno, sa 136 poslanika i dobilo njihovo obećanje da će glasati za promenu zakona. Sa svakim od poslanika, mame su se posebno fotografisale, držeći u ruci transparent „Glasam ZA mame” i na taj način dokumentovale podršku.
Mame, porodilje i trudnice su dobile podršku većine poslanika za promenu člana 13. Zakona o finansijskoj podršci porodici sa decom. Time se omogućava da porodiljske naknade zaposlenim mamama tokom porodiljskog odsustva budu isplaćivane direktno iz budžeta Republike Srbije na račun porodilja, a ne preko poslodavca.
Ana Babović, liderka kampanje kaže da je sledeći korak ulazak zakona u skupštinsku proceduru i stavljanje na dnevni red Skupštine. “Smatramo velikim uspehom većinsku podršku koju su mame dobile u Skupštini, tokom ove nedelje se sastajemo se i sa ministrom finansija Lazarom Krstićem i očekujemo da će nas i on podržati jer rešenje ovog problema ne zahteva dodatna sredstva iz budžeta Republike a suštinski je važno za pitanje natalitetau Srbiji”, zaključila je Babović. Ona je dodala da je za proširenje porodice neophodno obezbediti osnovne uslove, što izmena ovog Zakona omogućava, a država mora da se aktivno uključi i preuzme punu odgovornost.
Tri udruženja „Srbija u pokretu,” „Roditelj” i „Centar za mame” su 8. marta započela kampanju kojom su organizovale mame širom Srbije sa ciljem da pokrenu promenu zakona i omoguće majkama da redovno primaju svoj novac. Za promenu Zakona potrebna je samo volja poslanika i države, jer novo zakonsko rešenje ne bi iziskivalo dodatni novac iz budžeta, a država je do sada pokazala da tamo gde je direktno odgovorna za određena novčana izdvajanja, nema kašnjenja.