Sreda, 25. februar 2015 – Večeras je održan prvi Belgrade Ignite District! Pet prezentera i prezenterki osvetlilo je priče o seksu iz različitih uglova u neformalnoj atmosfeti kluba Ben Akiba.
Ovaj Ignite događaj bio je još opušteniji, zabavniji i dinamičniji od svih na koje ste navikli. I to ne samo zbog teme! Belgrade Ignite District je zamišljen kao mesto okupljanja i druženja u intimnijoj atmosferi. A kad smo kod intimnosti, da sve bude simbolično, prezenteri na prvom događaju govorili su o seksu i seksualnosti.
Psihološkinja Bojana Obradović odgovorila je na pitanje: Šta ako njega boli glava? Svojom prezentacijom uspela je da izazove diskusije u publici, dobacivanje, ali i tišinu pitanjima upućenim muškom delu publike o veličini i imenima polnog organa.
Bez cenzure i predrasuda govorio je i njen kolega Miloš Koprivica. Miloš je javno govorio o ličnom iskustvu – od stidljivog momka, preko svingera, do upuštanja u ozbiljnu vezu sa jednom devojkom i predstavio je rad svog udruženja „Društvena dinamika u službi zavođenja“.
Na Miloševo ohrabrivanje muškaraca da imaju što veći broj devojaka odgovorila je Dragana Stanojević. Ova profesorka nemačkog jezika pričala je o apsurdnosti seksa za jednu noć.
Kako izgleda život nekadašnjeg porno glumca koji je otkrio da je HIV pozitivan ispričao je Đurica Stankov, osnivač AS Centra.
Poslednja prezenterka ove večeri bila je iznenađenje i za organizatore, ali pošto smo obećali priču o seksu bez cenzure, dobila je mikrofon. Lidija Jelisavčić Ćirić predstavila se kao spisateljica, dečja frizerka i supruga pisca Zorana Ćirića i podelila sa publikom priču o prevari i seks avanturi na groblju. Nekima je priča izgledala neverovatno, ali Lidija je gotovo sve nasmejala.
INFO PLUS
Sve prezentacije prevodili su tumači iz Asocijacije tumača srpskog znakovnog jezika, da bi događaj bio dostupan gluvim i nagluvim osobama.
ŠTA JE IGNITE?
Ignite je kao događaj prvi put održan u Sijetlu 2006. godine, a danas je internacionalni fenomen. Brzo i dinamično prezentovanje ideja u neformalnom okruženju praktikuje se u više od 100 gradova širom sveta. Pravila prezentovanja su jednostavna: prezentacije traju pet minuta; svaka prezentacija ima 20 slajdova; slajdovi se automatski smenjuju na 15 sekundi; prezenter nema kontrolu nad menjanjem slajdova.